11 Temmuz 2014 Cuma

I'm a Killer! ( Katil Benim! ) - Dehşet bir Kore Filmi

Şu koreliler ilginç adamlar doğrusu. Adamı durmadan yazmaya sevk ediyorlar. O kadar özgün, orijinal bir zihne sahipler ki gerilim, mizah, aşk ne varsa bir arada yürütebiliyorlar. En basit şeyi kültürleriyle ve tutkularıyla yoğurup trend haline getiriyorlar. Çok da sevdiriyorlar hani. Klas adamlar vesselam.
Gelelim bugün on dakika önce izlediğim filme. İsmi Confession of Murder / I am a Killer. Yakışıklı oppamız Park Si Hoo'nun karizmasını sergilediği dehşetengiz bir film. Kara mizah desen değil, gerilim desen değil. Gerçekçi mi absürt mü? Sadece güney kore için konuşmak gerekirse normal ancak dünyayı hesaba katacak olursak epeyce absürt bir film. Yani ekrana bakıp burada ağlamam lazım diyorsunuz ama gülmeden edemiyorsunuz.Katilimiz 15 yıl önce on kadını öldürüyor ve zaman aşımından sonra yazdığı kitabı büyük bir basın toplantısında halka sunuyor. Seri katilimiz karizması, tatlı yüzü ve saf pişmanlığıyla bütün korenin ilgisini kendinde topluyor. O kadar tatlı bir yüze sahip ki basın toplantısında:
"Ulan vicdansız! 10 kadını öldürdün şimdi çıkıp yüzümüze bakmaya utanmıyor musun? Madem o kadar pişmansın kendi kafana sıksaydın. Affedilmenin tek yolu o iğrenç bedenini aynı kadınlarımıza yaptığın gibi leşe çevirmek olurdu. Ne yazık ki 10 canın yok!" yerine;
"Yüzünüz için nasıl bir bakım uyguluyorsunuz?" sorusuyla karşılaşıyor. Hakkında tutkulu genç kızların başını çektiği fan kulüpleri kuruluyor. Kitapları çerez niyetine satılıyor. Sevimli kore halkı yemeyip içmeyip bu tatlı katilden imza almak için sıraya giriyor. Basın her an peşinde. Her gülüşü, her hareketi magazin dergilerinde. Yüzü kocaman bilboardlarda şehrin duvarlarını süslüyor.Bir de komiserimiz var ki o da tatsızlığından yenmez. Yüzünde dudağını izleyen bir yara izi. Sert ve agresif tavırları ile pek de sevilen biri değil. Yani katilimizin şekerliğinin yüzde onu onda yok.
Tüm kore halkı televizyonlarının başında bu ikilinin tartışmalarını izliyor. Katil zarif ve nezaketli sözleriyle af dilerken, komiserin ağzından küfür eksilmiyor. Komiser, 15 yıl aradan sonra ben katilim deyip ortaya çıkan bu adamı başta şiddetle karşılasa da sonrasında ün ve para düşkünü bir hergeleden başka bir şey olmadığında karar kılıyor ve o bizim aradığımız katil değil, hapse girecekse bile sahtekarlıktan girer, diyor.
Bunu duyan kore halkı ile tutkulu kızları ayaklanıp yollara düşüyor. Gerçek katilin sevimli oppaları olduğunu tüm ülkeye haykırıyorlar. Sonra bir gün komiser ve katil bir tartışma programındayken ismini vermek istemeyen bir seyirci programa bağlanıyor ve "Katil benim!" diyor.
Ben çok sevdim. Siz de benim yaşadığım keyfi tatmak istiyorsanız mutlaka tıklayın.
İzleyin ve izletin ölmeden önce.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

eklemek istediğin bir şey varsa çekinme, söyle :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...