7 Haziran 2013 Cuma

Suckseed: Huay Khan Thep ( Muhteşem bir Tayland Gençlik Filmi)Suckseed muhteşem bir Tayland filmi. İzlerken çok keyif aldım ve bir kez dahi geçiştirmedim ki bu benim için gerçekten büyük başarı. Her anı güzel, aşkı ve dostluğu çok iyi harmanlamış.

Bazen elinizi ekrana uzatıp onlara katılmak istiyorsunuz. Beraber aşık olmak, yaptığınız berbat rock şarkılarıyla çocukları ağlatmak, ailenizden gizli Bangkok'a kaçmak, bir masa dolusu domatesi ezmek, aynı kıza\ erkeğe aşık olmak, beraber sabahlara kadar içmek, dinleyenleri sağır edecek kadar berbat şarkılar söylemek, sevdiğinize ona özel içinde aşk kelimesi geçmeyen parçalar yazmak, en yakın arkadaşınızla bir kız için küsmek ve onlarca kişinin önünde ağlayarak barışmak istiyorsunuz. Tüm bunları ve daha fazlasını aynı filmin içinde bulacağınızı bilmek sizin adınıza beni heyecanlandırıyor. Kulağa harika geliyor değil mi?

 Bu özel yapımın türdeşlerinden ayrılan bir yanı daha var. Şarkıları dinleyen bu gençler söyleyen sanatçıları odalarının içinde tam yanı başlarında buluyorlar. Ve biliyor musunuz şarkılar da gerçek sanatçılar da... Düşünün bir, odada tek başınıza Teoman dinlerken o aniden yanınızda beliriyor. Bu herkesin hayalidir  : )  Ya da erkekseniz, tüm zerafetiyle Shakira'nın odanızda olduğunu ve onu dinlediğinizi düşlesenize, müthiş değil mi?  Birbirinden harika sanatçıyı bünyesinde barındıran 2011 yapımlı film zamanın ötesinden evlerinize konuk oluyor.

Artists:
Jirayu Laongmanee as Ped
Nattasha Nauljam as Ern
Pachara Chirathivat as Koong and Kay
Thawat Pornrattanaprasert as Ex


                    

Konusu şöyle: Bizim bu tatlı arkadaşlarımızın ismi ( Soldan sağa doğru ) EX, Ped ve Khung.
                                Ve altta göreceğiniz esas kızımızın ismi de Ern.

                               

Film arkadaşlarımız 9 - 10 yaşlarındayken Ped'in Ern'e aşık olmasıyla ve ona bir band hazırlamasıyla başlıyor. Ama gecenin bir yarısı evlerini aradığında karşısına Ern'ün babası çıkıyor. Zavallı çocuk korkudan "Ben Khung" diyor. Sınıf bunu öğrenince, Khung Ern'e aşıkmış, dedikodusu çıkmasın mı? Hem esas kızımız da Bangkok'a gitmeye kalkmasın mı? Zavallı Ped ilk aşk sayfasının orada kapandığını düşünürken yıllar sonra lisede tekrar Ern dönüyor. Ama bir sorun var. Khung da Ern'e aşık. Ve Khung Ped'in en yakın arkadaşı... Çocuğumuz yılların sevdasını içine gömüyor tabi.... Herşey bununla kalsa iyi, Khung Ern'e ilanı aşk edip de geri çevrilince dünyaya küsüyor ve bütün kadınların iğrenç olduğu bir şarkı yazıyor. Ped arkadaşını kaybedeceği korkusuyla Ern'e olan aşkını açık etmiyor. Kızımızla oğlumuz gizli gizli aşk yaşarken bir de baştan beri dönen yarışma konusu var. 3 kafadar suckseed adlı bir grup kurup kadınlara olan nefretlerini tüm dünyaya haykırmak ve yarışmayı kazanmak için kolları sıvıyor. Ama Khung'u reddedince gruptan ayrılıp ikiz kardeşi Kae'in grubuna katılan Ern yarışmaya Ped'in ona yızdığı aşk şarkısıyla katılınca ipler kopuyor. Khung Ped'in Ern'e aşık olduğunu öğrenip yarışmayı terk ediyor. Ped de arkadaşını kaybetmenin üzüntüsüyle Ern'ü terk ediyor. Bir süre sonra lisenin son günü dört kişi yıl sonu partisinde yan yana geliyor. Ped sahneye çıkıp Sucseed'in şarkısını ağlayarak söylemeye başlıyor. Khung da X de sahneye geliyor. Ve sarılıp ağlamaya başlıyorlar. Orada ben de hem gülüp hem ağlıyorum tabi : )Gerçekten keyifli iki saat geçirdim. Siz de aynı zevki tatmak istiyorsanız aşağıya bakmanız yeterli. Ne yazık ki film asya severler tarafından daha keşfedilemediğinden ve ben altyazı hazırlayamayacak kadar tembel olduğumdan ingilizce altyazılı : ) İyi seyirler...

suckseed izle

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

eklemek istediğin bir şey varsa çekinme, söyle :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...